darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Pages: (32) « First ... 30 31 32  ( Go to first unread post )
Add Reply
New Topic
New Poll

The day I meet you was the day of my reborn, private
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Apr 10 2017, 11:25 PM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Se trezii destul de repede odata ce sangele ii arse pielea buzelor palide si reci. Se sterne cu palma peste, privind in jurul ei apoi fix pe brunet cand spuse cuvantul "diavol". -Ascult.. o spuse calm dar puteai vedea cat de nelinistita era iar corpul ii tremura usor la fel ca si pupilele ei dilatate.

--------------------
user posted image
PM
^
Leloush D. Aleksandrov
 Posted: Apr 10 2017, 11:31 PM
Leloush D. Aleksandrov
19
he / his / his
Others
" />
557
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Gaspard Ulliel
Lulu
21 - anne.marie6027 - Offline

”Mi-am dat seama că nu se va opri ... că , deși mă are pe mine slujitor al Iadului tot va dori puterile Jessicăi atunci când va crește și pe mine mă ține temporar. Așa că... am fugit din Iad, dar asta are consecințe nefaste...chiar dacă nu are cum să fugă de acolo își trimite slugile după mine...”

Începu să-i spună și la scurt timp începu să tușească cu un fel de sânge care era însă extrem de negru, iar el era galben ca un bolnav de hepatită la față.

”Plus slăbirea organismului meu fiindcă nu m-am supus..”

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Apr 10 2017, 11:42 PM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Merse prin toata camera, uitandu-se pe geam apoi revenii la brunet. Analiza cateva secunde ce spuse insa nu putea gandii asa de bine. Lelouch..totul ar fi fost mai simplu daca mi-ai fi spus, ne-ai fi spus de la inceput ce se intampla, si nu ai fii disparut. Lua o perna si il intinse pe canapea apoi umplu un pahar cu apa insa mana ei inca tremura grav. Mi-e frica..nu stiu ce sa mai fac, orice idee am avut, nu am putut sa o indeplinesc la sfarsit, tu dispari, nu ma bagi in seama, apoi revii, fugim in alta casa, apoi te simti rau, Jessica e in pericol cand va creste, eu nu pot...sa ma hranesc spuse ca pe o afirmare surdina pentru ea.

--------------------
user posted image
PM
^
Leloush D. Aleksandrov
 Posted: Apr 10 2017, 11:45 PM
Leloush D. Aleksandrov
19
he / his / his
Others
" />
557
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Gaspard Ulliel
Lulu

”Momentan suntem bine...suntem acoperiți de magie și el nu ne poate vedea. Dar ... are și vrăjitori în slujba lui, și eretici, e ceva temporar până ne va găsi... o să ne fugărească toată viața dacă nu îi dăm ceva ce și-ar putea dori mai mult ca Jessica...”

Închise ochii, bău din pahar, tuși iar și își lăsă capul pe spate mușcând tare din buza de jos.

”Nu voiam să se ajungă aici, am crezut că o să mă descurc, dar am fost slab. Iartă-mă.”

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Apr 10 2017, 11:59 PM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Parca plutea printre cuvintele spuse de acesta in cautarea unei solutii. Am vrut sa ii ofer un copil dar Alexei m-a convins sa nu apoi Damian a venit cu ideea unui eretic si tipa acceptase in schimbul unei nopti cu mine..apoi isi atinse tampla incercand sa se gandeasca la ceva si sa continue. Se uita la Lelouch ingrijorata As face orice..nu conteaza..zimi ce trebuie sa fac ca sa te simti mai bine? Ai nevoie de suflete, de energie negativa, de sange? il intreba agitata incercand sa se puna pe picioare.

--------------------
user posted image
PM
^
Leloush D. Aleksandrov
 Posted: Apr 11 2017, 12:32 AM
Leloush D. Aleksandrov
19
he / his / his
Others
" />
557
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Gaspard Ulliel
Lulu

”Nimic nu mă poate ajuta teoretic, deși...”

Inspiră adânc, tușind iar.

”Cred că Jess poate. E atât de puternică ,deși e un copil. Însă nu știe să își gestioneze puterile... putem însă încercă după ce se trezește”.

Copila apăruse în urma unei povești între un demon și om, mai târziu transformat în vampir. Evident era specială și puterile ei asemenea.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Apr 11 2017, 07:25 AM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Bine spuse scurt insa nu era foarte de acord cu ideea de a o folosi pe Jessica. In ochii ei inca era doar un copil si mereu va fi asa, nu vroi sa o raneasca cumva sau sa o puna in pericol.
Ofta, mangaindu-l pe brunet, stergandu-i sudoarea de pe frunte. Va fi bine.. incerca sa fie pozitiva si sa ii fie alaturi cum si la bine si la rau jurase sa fie langa el,orice ar fi.

--------------------
user posted image
PM
^
Leloush D. Aleksandrov
 Posted: Apr 20 2017, 10:52 AM
Leloush D. Aleksandrov
19
he / his / his
Others
" />
557
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Gaspard Ulliel
Lulu

Aprobă din cap, părând însă sfâșiat Nu ai fi zis vreodată că un demon ca Lulu poate fi în dureri atât de mari. Dar lumea supernaturalului era plină de surprize. Oricine își găsea nănașul. Iar el era un păgân, nu numai prin natura lui , ci și prin toate crimele pe care le făcuse și caracterul său distructiv. Poate că... până la urmă doar își merita soarta.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Apr 20 2017, 12:10 PM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Jessica aparu de nicaieri in dreptul usii fara sa zica nimic pana cand se apropie incet si il vazu pe tatal ei. Tatiii remarca aceasta bucuroasa si incerca sa se urce pe canapea cu picioarele ei mici. Fany o lua in brate si o aseza in dreptul brunetului care era obosit. Credeam ca tata ne-a parasit.. spuse aceasta total inofensiva uitandu-se la mama ei care facu ochii mari. Il atinse pe Lelouch foarte calda si calma de parca ar fi vrut sa ii alunge durerea si il saruta pe obraz ca o fetita dragastoasa ce era. Fany o urmarii cu atentie si fascinata de efectul pe care afectiunea catre tatal ei, il avea asupra trupului sau. Ii zambii si o mangaie pe cap, mereu cand se uita la cei doi, ar fi putut sa vada cum se reflecta unul pe celalalt, de aceea nici nu isi putea inchipuii viata fara unul dintre ei.

--------------------
user posted image
PM
^
Leloush D. Aleksandrov
 Posted: Apr 26 2017, 10:40 AM
Leloush D. Aleksandrov
19
he / his / his
Others
" />
557
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Gaspard Ulliel
Lulu

Se simțea atât de obosit și stors de viață, însă auzind graiul inocent al fetiței sale automat brațele lui sfâșiate și ele de dureri se ridicară că o îmbrățișeze. Îi sărută capul și o privi fascinat. Ușor, ușor, simțea parcă o ameliorare. Fetița lui atât de mică nici nu știa cât de puternică putea să fie. Asta nu însemna că situația nu era în continuare foarte rea, dar nu putea să nu fie fericit că era aici alături de cei care-i iubea cel mai mult pe lume.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Apr 26 2017, 02:28 PM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Jessica era foarte alintata cand venea vorba de tatal ei deoarece nu il vedea prea des si nu isi arata mereu afectiunea fata de ea.
Se uita jur observand ca unchii ei nu sunt cu ei si facu o mutra de toata splendoarea. Tiffany o lua in brate, lasandu-l pe brunet sa respire caci pe cat de mica era pe cat de grea putea fii. O lasase in pat si cauta ceva de mancare prin bucatarie insa nu reusii sa gaseasca cine stie ce asa ca dase comanda online. Se intoarse la brunet, fara sa faca vreun pic de zgomot, prefera sa se uite pe geam si sa observe locul in care era. Cat vom sta aici? Intrebarea si-o adresa simplei ei persoane..cazand pe ganduri.

--------------------
user posted image
PM
^
Leloush D. Aleksandrov
 Posted: Aug 16 2017, 09:00 PM
Leloush D. Aleksandrov
19
he / his / his
Others
" />
557
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Gaspard Ulliel
Lulu

Clipe întregi se uitase în gol, părea pierdut, învins... chiar vocea soției lui îl făcu să tresară și să înghită în sec. Ridică din umeri în semn de răspuns și veni mai aproape de ea, ducându-și o palmă pe spatele ei în mod protectiv. Știa că după cele întâmplate era posibil să îl respingă, însă era la capătul puterilor și deși poate nu procedase corect îi fusese extrem de dor de ea și de copii și le dorise numai binele.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Tiffany Aleksandrov
 Posted: Aug 20 2017, 08:26 PM
Tiffany Aleksandrov
19
she/ her /hers
Others
" />
629
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Hyuna Kim
Fany
21 - PM - Offline

Simtii cum mana lui protectoare se odihni pe spatele ei si desi inca era suparata pe el, totul se simtea atat de la locul lui fiind asa cu el. Ar fi izbucnit in plans in bratele lui insa era prea obosita ca sa o faca, nu mancase, nu dormise de cand acesta disparuse. Isi intoarse doar capul spre el, ochii ei scaldandu-se in abisul irisilor sai fara sa ii dea de capat. Nu vreau..asta..Nu vreau..sa te pierd, nu e corect.. vocea ei abia prinse viata pe buzele ei rosii crapate pe care le musca atat de adanc din cauza stresului.

--------------------
user posted image
PM
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Pages: (32) « First ... 30 31 32 
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP