darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Add Reply
New Topic
New Poll

drown in my lost pain, privat
Chris Argent
 Posted: Dec 18 2016, 11:54 AM
Chris Argent
38
he / his / his
Adulti
" />
52
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Jr Bourne
Chris
21 - anne.marie6027 - Offline

Se simțea ca și prins în unul din poemele lui Bacovia, trist, deprimat, atârnând deasupra unui sicriu greu, de plumb. Niciodată nu trecuse cu adevărat peste pierderea soției sale... și cel mai mult duruse că el trebuise să o omoare după ce fusese mușcată de un vârcolac. Așa le cerea codul lor și ... ea îi ceruse asta printre lacrimile de durere în momentul transformării.
Până și fata lui, care era o adolescentă, trecuse mai matur peste aceea pierdere decât ei.
Se împlineau fix 5 ani și 6 luni de la aceea întâmplare, iar Chris doar ce părăsise cimitirul, ușor matol și se refugiase într-o cameră întunecată a conacului, apucându-se să cânte o baladă la pian pe care oricine avea impuls să se taie la vene.

--------------------
hunt you down

“No one knows what it's like
To be the bad man
To be the sad man
Behind blue eyes
And no one knows what it's like
To be hated
To be faded to telling only lies”
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Nadia Ivashkov
 Posted: Dec 18 2016, 12:05 PM
Nadia Ivashkov
23
N/A
Adulti
" />
165
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
N/A
kidda
20 - pm - Offline

Una dintre fanteziile mele cand eram mica, nu era sa urmaresc un betiv pus pe glume cu mine. Ar fi trebuit sa il arunc in una dintre gropile din cimitirul din spate, poate asa scapam de bataia asta de cap. Totusi, sunt fericita ca s-a mai diminuat acest razboi intre familii, iar adorabilul si "incredibilul" Mickaelson nu ma mai bagat in seama de ceva timp, ma simt jignita, a uitat de mine.
    Oftez frustrata ca l-am pierdut pe tip din vedere, pentru un betivan care abea se tine pe picioare, inca stie cum sa se ascunda si sa fuga de mine. Imi pun o mana in sold si una in cap, scarpinandu-ma incercand sa imi dau seama unde a fugit.
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Chris Argent
 Posted: Dec 18 2016, 12:19 PM
Chris Argent
38
he / his / his
Adulti
" />
52
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Jr Bourne
Chris

Degetele de pe pian se opriră brusc, privind în jos ușor crispat. Învățase în timp, ca vânător, să simtă prezențele din jur. Oftă în sinea sa, dar nu făcu zgomot, sau cel puțin încercă... ținân cont că era într-un loc unde absolut totul scârțâia la fiecare pas. Își duse palma către curea, în spate, unde avea un pistol cu gloanțe speciale și începu să pășească prin întuneric până aproape se împiedică de ceva ..moale. Părea un tip de 10 ori mai băut decât el și nu era sigur dacă mai respiră sau nu. Aproape își dădu o palmă peste frunte și își dădu ochii peste cap.

--------------------
hunt you down

To be the bad man
To be the sad man
Behind blue eyes
To be hated
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Nadia Ivashkov
 Posted: Dec 18 2016, 12:57 PM
Nadia Ivashkov
23
N/A
Adulti
" />
165
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
N/A
kidda
20 - pm - Offline

Am auzit zgomot undeva la etaj si urc sa vad daca-mi gasesc prietenul, si de fapt dau de doi, unul intins pe jos si unul putin matol.
    Ma ocup eu de el. ii spun ranjing apropiindu-ma de barbatul lesinat pe jos. Se pare ca efortul de urca scarile la dat pe spate bine de tot, imi usureaza mie munca cu mult.
    Ma asez langa el si il iau de picior apoi il tarasc dupa mine spre scari. Am o misiune de indeplinit pana la urma.
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Chris Argent
 Posted: Dec 18 2016, 01:16 PM
Chris Argent
38
he / his / his
Adulti
" />
52
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Jr Bourne
Chris

”Tinerii din ziua de azi..” se auzi Chris mormăind și vorbind singur, bineînțeles.
Deja simțea că e demodat rău , deseori Allie, fiica lui îl făcea să realizeze asta tot mai des. Poate era desigur doar o prejudecată prostească de a lui. Ar fi trebuit să își dea un refresh la windows totuși căci erau în secolul 21 (a se citii creier în loc de windows).
”Te ajut?” încercă să fie drăguț în cele din urmă.

--------------------
hunt you down

To be the bad man
To be the sad man
Behind blue eyes
To be hated
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Nadia Ivashkov
 Posted: Dec 19 2016, 11:46 AM
Nadia Ivashkov
23
N/A
Adulti
" />
165
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
N/A
kidda
20 - pm - Offline

Ii aud oferta de ajutor si ma intorc jumate spre el.
    Ceva imi spune ca tu esti cel care are nevoie de ajutor.ii spun prividul din cap pana in picioare. Nu este la fel de beat ca prostul care incepu sa mormaie de jos, dar nici el nu era intr-o stare mai buna. Mic sfat, dute si da-ti cu putina apa pe fata si lasa bautura. Iti face rau.a fost tot ce i-am zis si ma indrept spre scari.
    Pana le-am coborat pe toate, tipul avea capul spate si creierul intins peste tot. Am uitat ca scarile sunt din marmura nu din lemn, eh well....my bad.
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Chris Argent
 Posted: Dec 20 2016, 01:25 PM
Chris Argent
38
he / his / his
Adulti
" />
52
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Jr Bourne
Chris

Zâmbi amuzat în colțul gurii și rămase cu umărul împins în perete în timp ce irișii săi impunător de albaștrii îi urmăriră pașii.
”Sunt în regulă , Miss. Nu urmează nici să spoiesc pereții ,nici să distrug ceva pe aici” o asigură, deși arăta probabil ca un bărbat gata să fie foarte violent, căci îi crescuse barba și la cât de supărat fusese în ultimele zile cumva nu avusese vlaga să se radă.

--------------------
hunt you down

To be the bad man
To be the sad man
Behind blue eyes
To be hated
PMGTalkAIMYIMMSN
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP