darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Add Reply
New Topic
New Poll

Lesson 3
Damon Salvatore
 Posted: Nov 2 2014, 01:01 AM
Damon Salvatore
24
he / his / his
Profesors
" />
1260
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Ian Somerhalder
Damon
21 - anne.marie6027 - Offline

Prima lecție din nou an școlar... mda. Nu era tocmai in the mood pentru ea și spera că nu vor mai exista episoade neplăcute ca atunci când o blondă făcuse pe deșteapta la ora lui. Îi mai scăzuse reputația de prof sever, se pare că Mikaelson îl luase.
    Chiar și așa spera la un an mai bun, în care să comunice mai bine cu elevi, deși era într-un fel ciudat pentru că mulți dintre ei erau prietenii lui. Așezat la catedră privea la planul de lecție și îi saluta pe elevi atunci când intrau pe ușă.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Katherine Petrova
 Posted: Nov 2 2014, 11:09 AM
Katherine Petrova
21
Kath
Viperini
" />
1405
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Nina Dobrev
kidda
20 - pm - Offline

De cand m-am intors la scoala am inceput sa stau mai mult cu Rose si sa radem de elevii care sunt prea prosti ca sa fie macar in scoala asta.
Amandoua eram pe tocuri, si normal ca atrageam atentia cand mergeam pe hol si intram in clasa inca razand. Rose spune mai linistita "Buna ziiua" si la fel fac si eu dupa cateva secunde in care am ramas putin scoata. Ma asez i banca alaturi de roscata si incerc sa nu mai spun nimic, desi ma uitam ldoar la el.
De ce ma simteam de parca sunt in prima mea ora cu el si in prima zi in care ma indragostisem de el?

--------------------
I'm a hazard to myself

user posted imageuser posted image
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Ronan Lynch
 Posted: Nov 30 2014, 01:05 AM
Ronan Lynch
17
N/A
Viperini
" />
83
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Yuri Pleslun
N/A
21 - pm - Offline

Avusese insomnii şi cele câteva ore amărâte în care chiar reuşise să adoarmă, visase urât şi se zvârcolise aiurea, trezindu-se mai obosit ca înainte, de parcă nu dormise deloc. Iar mutra lui era complet sictirită şi cearcănele de sub ochi erau mai mult decât evidente. Se târî până la oră, deşi era obosit ca naiba şi ştia că oricum n-o să poată fi atent. Dar mai ştia şi că dacă se bagă la loc în pat, tot n-o să poată adormi. Aşa că poate ora era soluţia perfectă, acolo de obicei avea rezultate bune, având în vedere că se plictisea de moarte. Bancile alea ajunseseră să îi fie mai comode decât orice pernă şi dumnezeu ştie că îşi lăsase balele cam la fiecare curs.
Mormăi un "Neaţa" în barbă către prof şi se trânti într-o bancă din spate, ignorând apoi prompt pe toată lumea şi punându-şi capul pe braţe, efectiv culcându-se.

--------------------
when he kissed you, it was every mile per hour Ronan had ever gone over the speed limit. It was every window-down, goose-bumps-on-skin, teeth-clattering-cold night drive:

And here was Ronan, like a heart attack that never stopped

PMEmail
^
Ariana C. Weis
 Posted: Nov 30 2014, 01:52 AM
Ariana C. Weis
17
she / her / hers
Astropufi
" />
722
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Sasha Pieterse
Ari

Își intrase în ritmul normal și reluase mersul la cursuri, Era ciudat acum ca Damon să-i fie profesor, Nu ajunseseră neapăratei 2 prea apropiați, mai ales după ce se dezbrăcase în fața luila șantajul lui A, chiar dacă trecuse timp sigur nu uitase, Dar chiar și așa făceau parte din același mare grup, erau toți ca o familie, ea și Seth, clanul Petrova, o parte din clanul Hochmann și așamai departe.
    Intră în clasă și salută, apoi luă loc lângă tipul adormit.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Chloe Avery Hochmann
 Posted: Dec 1 2014, 02:59 PM
Chloe Avery Hochmann
19
she // her
Viperini
" />
1782
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Victoria Justice
Chloe
19 - pm - Offline

Chloe uitase complet de ora de aparare contra magiei negre si de faptul ca era Damon profesor, iar ea asistenta lui. Fusese atat de prinsa in problemele personale incat neglijase de tot scoala si tot ceea ce tinea de ea.
Isi prinse repede parul intr-o coada la spate, se schimba de hainele comode pe care le purta si ajunse intr-un suflet la ora lui, intrat in clasa destul de vijelios, de altfel si cum ii statea in fire.
Buna... ziua, il saluta ea, amintindu-si in ultima clipa ca intre zidurile castelului ea era eleva iar el profesorul.
Se apropie de catedra lui zambind vinovata.
Damon, am uitat complet de ora ta. Trebuia sa fac ceva pentru azi? Adica.. trebuia sa pregatesc ceva dinainte? ii sopti ea peste catedra, desi probabil ceilalti se uitau intr-un mod ciudat la ea.
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Damon Salvatore
 Posted: Dec 4 2014, 02:34 PM
Damon Salvatore
24
he / his / his
Profesors
" />
1260
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Ian Somerhalder
Damon

- Mulțumesc, Wilson, zise el foarte tare, cât să nu suspecteze nimic ceilalți. Nu, e în regulă du-te în bancă, îi spuse apoi super încet, știind că va auzi datorită faptului că e vampir.
    Scrijelii ceva pe tablă și își flutură mâna iar mini manualele de instrucțiune pe care le lăsase el pe fiecare bancă se deschiseră la pagina despre subiectul acelei ore.
    Verifică ceasul și se așeză jos, așteptând să mai vină și din restul lumii.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Chloe Avery Hochmann
 Posted: Dec 6 2014, 05:47 PM
Chloe Avery Hochmann
19
she // her
Viperini
" />
1782
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Victoria Justice
Chloe
19 - pm - Offline

Chloe deschise gura sa ii spuna ca numele ei era defapt Hochmann, nu Wilson, dar isi spuse ca probabil cei din scoala nu stiau ca ea si Lukas se casatorisera si aveau o familie si ca in catalog, probabil, inca era trecuta Wilson, asa ca inchise pur si simplu gura, fara sa mai comenteze sau corecteze ceva. Se duse in banca, asezandu-se langa Aria si zambindu-i drgut. Nu o mai vazuse de foarte mult timp si chiar se intrebarese de mai face, mai ales ca ea si blondina nu erau la fel de apropiate precum sotii lor.
Cum mai esti? o intreba Chloe.
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Ariana C. Weis
 Posted: Dec 13 2014, 05:08 PM
Ariana C. Weis
17
she / her / hers
Astropufi
" />
722
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Sasha Pieterse
Ari

Aria tresării puțin când vocea lui Chloe o trezi din visare. Era într-o moleșeală și oboseală continuă. Era greu să aibe grijă de un copil, darămite de 4.. Da, PATRU, pentru că Seth era și el unul.
- Sunt așa de obosită..dar nu vreau să renunț la studii așa cum s-a decis Seth să facă.. răspunse și își frecă pleopele. Tu, ce mai e nou? Am auzit că a născut și Bo...

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Ronan Lynch
 Posted: Jan 6 2015, 06:39 AM
Ronan Lynch
17
N/A
Viperini
" />
83
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Yuri Pleslun
N/A
21 - pm - Offline

De obicei n-avea probleme să ignore vocile gălăgioase ale colegilor săi sau chiar ale profilor. Îşi putea crea ca o bulă protectivă în jurul său, de parcă se afla sub apă. Adormi aproape în secunda în care puse capul pe masă, însă nu complet, vrând să fie încă sigur de împrejurimile lui. Totuşi, adormise suficient de adânc cât să nu le audă pe cele două aşezându-se atât de aproape de banca lui. Aşa că atunci când acestea începură să trăncănească între ele, mult prea aproape de spaţiul lui personal pentru placul lui, tresări destul de brusc, ridicându-se vertical, stând încă pe scaun. Le privi o clipă confuz, căci nimeni nu stătea niciodată atât de aproape de el dacă avea de ales - şi momentan existau multe alte bănci libere. În următoarea secundă, însă se uită urât şi se întoarse pe partea cealaltă, cu spatele la ele, bolborosind morocănos ceva pe sub mustaţă.

--------------------
when he kissed you, it was every mile per hour Ronan had ever gone over the speed limit. It was every window-down, goose-bumps-on-skin, teeth-clattering-cold night drive:

And here was Ronan, like a heart attack that never stopped

PMEmail
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP