darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Add Reply
New Topic
New Poll

stuck in love, :: isa
Carlisle Addams
 Posted: Mar 20 2016, 09:53 AM
Carlisle Addams
17
he / his / his
Astropufi
" />
186
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Logan Lerman
Carl
21 - anne.marie6027 - Offline

Ceea ce i se întâmplase cu o seară în urmă fusese..răvășitor. Nici nu știuse cum să reacționeze, în special că el avea un caracter foarte moale. În mare parte nu îi plăcea deloc să fie confundat cu fratele său geamăn, Edward, pentru că de regulă apărea o tipă din neant și îi trăgea o ditamai palma sau chiar alte agresiuni fizice pentru tâmpeniile care le făcea fratele lui.
    Ulterior el se schimbase, relația cu Mindy îl schimbase, la fel cum se schimbase și el datorită Isei, descoperise fiorii primei dragoste, o primă experiență în care se implicase și ajunsese să țină la altă persoană mai mult decât la propria viață.
    Și tocmai pentru că blondina era cel care îl aducea pe calea cea bună nu voia să se distrugă ceea ce era între ei. Și el și Isa trecuseră printr-un episod neplăcut, dar constataseră împreună că cel mai bine e să încerce din răsputeri să rămână împreună, pentru că în ciuda faptului că de multe ori aveau păreri contradictorii, ceea ce îi lega cu adevărat nu era faptul că aveau o personalitate identică, căci asta nu era adevărat, ci că între ei existau sentimente adevărate, care se dezvoltaseră în timp, cu cât ajunseseră să se cunoască unul pe celălalt cât mai bine, cu bune și cu rele.
    Simțindu-se incapabil să preîntâmpine sau să rezolve un conflict care independent de voia lui se va stârni când Edward va afla adevărul, simți nevoia să vorbească toate aceste lucruri cu Isa, să se sfătuiască și să ajungă la un plan comun să își ajute fratele și pe cea mai bună prietenă a Isei.
    Hotărî să încalce regulile Hogwartsului și spre seară, după ce dimineața culesese niște zambile de un mov puternic, se strecură în camera de zi a ochilor de șoim, unde știa că Isa își mai pierde timpul, fie cu teme și proiecte pentru școală, fie doar ca să se relaxeze și să citească o carte.
    Cel mai mare noroc al lui fu că nu era nimeni acolo să îi deranjeze și putea vorbi fără să se teamă că vor fi pereți care să îi asculte.
    Veni pe la spatele ei și îi sărută obrazul, apoi ocolii fotoliul pe care stătea și se așeză pe canapeaua de lângă, înmânându-i florile.
    ”Știu că ne-am dori amândoi să petrecem o seară plăcută împreună, însă înainte de asta trebuie să vorbim despre ceva extrem de serios.”

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Isabella Hobbs
 Posted: Mar 21 2016, 10:09 PM
Isabella Hobbs
17
She; Her
Secret alliance
" />
249
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Lily Collins
Isa; Is
19 - PM - Offline

Se trezi dis-de-dimineata,mult prea energica decat i s-ar potrivi. Asa fusese de-a lungul intregii zile.Intr-o fuga continua,cand de la Biblioteca,la antrenamentele de Vajhat,cand de la Vajhat la cor, cand de la cor la ore.Si tot asa.
Ce era drept,in ultimul timp se indeparta ingrozitor de Mindy si nu ii prea placea asta.Oricum,planuia sa isi tarasca cea mai buna prietena pana in Hogsmeade si sa barfeasca despre tot si de toate.
Seara o prinse in turn,citind o carte alaturi o cana mare de ciocolata calda alba cu multe bezele si fulgi de ciocolata. In ultimul timp,slabi excesiv de mult.Nu de mult timp,abandona fumatul deoarece constientiza ca era doar o activitate imprumutata de la Jane,care nu o ajuta absolut deloc,ci mai grav,ii scadea imunitatea.Si probabil,de aceea pierdu un pic si din greutate. Ma rog,kilogramele pierdute se datorau si nemancatului cand ea si Carl se certasera de Craciun si Revelion si abia-abia au trecut peste.
Important era ca se iubeaau si orice cearta serioasa nu putea rupe legatura formata intre ei doi. La un moemnt dat,Isa iis ridica privirea,ochind ceasul deasupra seminelui.Era deja ora opt. Se facea deja tarziu si ea nu manca decat niste fursecuri in acea seara.Insa nu ii era foame exagerata,pe moment.La un moment dat,auzi cum usa din perete se deschide si cineva intra,insa nu se obosi stiind ca sigur e unul din colegii sau colegele ei de casa.
Insa,fusese surprinsa ca fix acea persoana sa vina prin spatele ei si sa o sarute pe obraz.
Zambi larg si rosi mult,realizand ca Carl era cel care veni sa o vada.
Lasa cartea la o parte si il privi.Parea amagit.Cine stie ce a patit.Lua in mana minunatele zambile si murmura un "Multumesc" rapid.Erau foarte frumoase.Chiar erau unul din tipurilem ei preferate de flroi.Deci,Carl chiar stie ce ii placea cu adevarat.
Auzind cuvintele lui Carl,Isase relaxa si spuse:
Sigur,spune.Te ascult...Daca are legatura cu mine,te rog,nu ezita sa spui ce nu iti convine,promit ca o sa remediez.Insa,inainte de a incepe si a povesti,trebuie sa facem asta.
Asa ca,se ridica de pe fotoliu,asezandu-se in bratele lui Carl( era usoara,tousi) si il saruta lung.Ii fusese dor de el.Foarte dor.Si se bucura nespus ca aveau sa petreaca timpul impreuna.

--------------------
Maybe I pulled the panic cord
And maybe you were happy, I was bored...

user posted imageuser posted image

Do Re Mi Fa So La Ti Do
That's the way the story goes, oh..
PM
^
Carlisle Addams
 Posted: Mar 24 2016, 09:36 PM
Carlisle Addams
17
he / his / his
Astropufi
" />
186
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Logan Lerman
Carl

Nici nu știa exact cum să îi spună ... pentru că într-un fel se simțea destul de prost, deși era conștient că de data asta chiar nu avea nicio vină și totul se petrecuse indispensabil de voința lui. Încă era destul de devastat pentru seara trecută și ar fi preferat să fie un coșmar al naiba de real, dar din păcate era doar dura realitate și nu ceva ce născocise fie subconștientul, fie imaginația sa care uneori o lua razna.
    Își căută cuvintele ,dar pentru o clipă se blocă, și doar îi prinse mâna, mângâind-o ușor cu degetul mare, în timp ce pe celelalte le avea lipite de palma sa și privea în podea, semn că într-adevăr era ceva serios și nu era de bine, se vedea asta din ezitarea lui și chipul destul de trist.
    ”Isa, eu .. nici nu știu cum să îți zic toate astea”, recunoscu și lăsă aerul să îi părăsească pieptul ca se umflase și își scutură capul.
    ”Aseară a venit Mindy la mine în cameră.. beată” începu, și amândoi știau că blondina chiar nu era genul care să consume băuturi alcoolice, fiind dimpotrivă persoana rațională care mereu descurca problemele lor de cuplu și puteau apela la ea în orice situația, ea fiind pe semene ceva mai matură decât ei. Deci nu era de bine...
    ”A crezut că sunt Ed, încă nu îmi vine să cred ... ce mi-a spus e...” deja începea să se bâlbâie, îi transpira mâna, așa că și-o retrase și și-o trecu lent peste față, simțindu-se ca un dobitoc, mai ales că nu știa dacă să îl anunțe sau nu pe Ed, dacă să intervină în vreun fel, dacă... ah, era totul atât de complicat.
    ”Mi-a zis că l-a înșelat, Isa, și eu nu știu ce să fac. Nu știu dacă își mai amintește sau realizează că eram eu și nu Ed... nu știu, nu știu ce să fac ! Nu vreau să se despartă, Mindy l-a schimbat în bine pe Ed și au fost atât de fericiți până acum. De ce a trebuit să se întâmple asta??..”
    Îi venea să plângă ca un copil mic, se trase ușor singur de păr, strângând din ochi și tremurând vag.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Isabella Hobbs
 Posted: Feb 7 2017, 10:17 PM
Isabella Hobbs
17
She; Her
Secret alliance
" />
249
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Lily Collins
Isa; Is
19 - PM - Offline

Isa il asculta atenta pe Carl. Vedea ca ezita si ar fi dorit sa il vada mai increzator. Nu atata de timid. Insa tocmai parca timiditatea asta il facea mai special, pe zi ce trece.
Lasa brandusele pe masuta si se intoarse spre el. Auzindu-i problema, ramase cu gura deschisa la propriu. Nu ii venea sa creada.

Prietena ei cea mai buna, rationala Mindy, se imbetase si se duse la Carl, crezand ca e ED. Il inselase pe Ed? Asta era buna... nu credea o iota. Insa totusi, daca se intamplase asta? Ce avea sa se aleaga de Ed si Mindy. Ea il schimbase cu adevarat. Trebuiau sa faca ceva. Il imbratisa strans pe Carl si sopti:
Te rog, nu plange... Va fi bine...Vom gasi o solutie. Nu stiu, cred ca cer mai bine ar fi sa pastram tacerea. Sa afle Ed de la Mindy. Nu ar fi bine sa ne bagam ciar acum. O sa ne bagam cat de curand in treaba. O sa ii impacam. Okay? Iti promit asta. Ca o sa fac tot ce imi sta in putere sa ii vad impreuna si fericiti.

Zambi scurt si spuse:
Mi-a fost dor de tine.Asa-i ca o sa vii cu mine la meciul Astropufilor si al Ochilor-de-Soim? Stiu ca nu esti un fan al Vajhatului,insa as ramane profund recunoscatoare.Plus ca asa mai petrecem timpul impreuna. concluziona si il imbratisa iar.

--------------------
Maybe I pulled the panic cord
And maybe you were happy, I was bored...

user posted imageuser posted image

Do Re Mi Fa So La Ti Do
That's the way the story goes, oh..
PM
^
Carlisle Addams
 Posted: Feb 20 2017, 02:26 AM
Carlisle Addams
17
he / his / his
Astropufi
" />
186
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Logan Lerman
Carl

O ascultă pe ea cu mare atenție, oricum el nu știa ce ar fi fost mai bine de făcut, avea un fel de black out.
    Inspiră adânc și încercă să nu se mai gândească la aceste lucruri. Oricum nu avea mintea limpede și ar fi făcut numai scenarii apocaliptice în capul său legat de asta. Cel mai bine era să se prefacă ... că nu știe nimic, că Mindy nu îi spusese nimic. Eventual într-un sfârșit avea să îi spună adevăratului Ed ce se întâmplase defapt.

Își trecu palma pe brațul Isei și încercă să schițeze un zâmbet.
    ”Să mergem să vedem meciul sună extrem de bine.. nu mă pricep la sport, dar da, petrecem timp împreună și mă mai distrag și eu puțin.”

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP