darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Pages: (4) « First ... 2 3 4  ( Go to first unread post )
Add Reply
New Topic
New Poll

Pregatind o prajitura.
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Jan 8 2017, 10:34 AM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero
21 - anne.marie6027 - Offline

”Știți ce cred eu sincer ? Că uneori nu ajunge doar să știi pentru tine ... îți trebuie multă muncă , dedicare și o adevărată înclinație spre a explica și altora. De asta sunt mulți profesori cărora nu prea le pasă dacă elevii pleacă cu ceva de la cursurile lor, ci doar să-și ia banii. Și e păcat, ar trebui să ne atingem potențialul maxim la fiecare materie.”
Și normal că la Hogwarts erau cei mai excelenți profesori în mare parte. Dar erau și unii cu educație spartană, cum erau Mikaelson și Salvatore, sau alții care-i durea în paișpe și făceau cursuri doar pe bază de frecarea mentei. Iar Vero era genul de fată care chiar voia să învețe câte ceva din fiecare...

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Jan 8 2017, 05:42 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Aici pot spune ca ai mare dreptate. Eu ma bucur sa am studenti asa ca tine care sa fie interesati de materie. Sunt sigura ca te vei descurca foarte bine la examene. Ii spun eu. Apoi soseste pe fereastra o bufnita cu o scrisoare.
-Ei bine, se anunta o inspectie dar sunt intr-o mare incurcatura. Inspectia e Joia viitoare la aceeasi ora cu Consiliu Suprem al Zanelor. Nu as avea voie sa lipsesc la nici una dintre ele. Practic daca nu ar fi intervenit inspectia eu as fi vorbit cu profesorul de vajthat sa va aibe in grija. Dar asa indiferent in care parte m-as duce o sa fiu certata de cealalta parte. Insa fiindca tu esti cea mai buna eleva a mea ti-as da putina polipotiune daca ai fi de acord sa imi tii locul. Sunt destul de sigura ca te-ai descurca destul de bine. in plus sunt convinsa ca iti plac provocarile nu-i asa? Ii spun eu apoi dupa cateva clipe de gandire spun:
-Sau mai bine in las in colo de consiliu, prefer sa fiu alaturi de voi la inspectie.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Jan 9 2017, 01:30 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero
21 - anne.marie6027 - Offline

Niciodată nu îi fusese propus să fie altă persoană. La propriu. Adică da, Vero în multele ei activități de copil multi talentat ajunsese și pe la teatru și jucase niște roluri, dar asta era altă mâncare de pește.Â
Clipii de câteva ori ,cumva intrigată de ofertă , dar nu într-un sens negativ.
”Aș putea face asta, dacă aveți încredere. Mai ales dacă mi-ați lăsa un plan de lecție după care să mă ghidez.”
Vero oricum era cu lecțiile mult înainte cu ce se învăța la casă, pentru că le citea anticipat cum avea un ritm rapid și chiar prindea imediat ,din plăcere.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Pages: (4) « First ... 2 3 4 
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP