darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Pages: (4) 1 2 3 ... Last » ( Go to first unread post )
Add Reply
New Topic
New Poll

Pregatind o prajitura.
Selene Wagner
 Posted: Nov 1 2014, 07:37 AM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

Era o dimiineata friguroasa de iarna. Viscolea atat de puternic incat nu puteai iesi din castel. Vroiam sa le fac o surpriza tuturor asa ca ma apuc de gatit o tava de prajituri pe care aveam sa o multiplic prin magie ca sa ajunga la toata lumea. Ma imbrac cu o fusta albastra lunga si un tricou alb stil maieu si merg in bucatarie unde ma apuc de gatit prajitura. Prima data sparg oualele si le amestec cu faina. In timp ce pregateam prajitura usa bucatariei se deschisese iar eu ma intorc curioasa spre ea.
-Neata! Spun eu ridicandu-mi usor privirea din castron, catre usa.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Nov 5 2014, 11:39 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero
21 - anne.marie6027 - Offline

Adora iarna, tocmai faptul că era atât de rece afară încât înghețai îi aducea aminte de țara ei natală, Rusia. Doar ce fusese pe afară și își luase o mare bulgăreală de la niște boboci, care plătise apoi scump,
    Intră înapoi în castel, dârâind și se duse la bucătărie, unde era cald deobicei. Își înclină capul în semn de salut și se puse pe un scaun lipit de un calorifel. Își roti bagheta și o cana de ciocolată îi apăru în mână, apoi bău din ea.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Nov 7 2014, 10:16 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Si e mai gustoasa ciocolata calda care apare prin magie decat una pregatita in mod normal al incuiatilor? O intreb eu. Si apropo m-am gandit sa pregatesc o prajitura in majoritate in modul incuiatilor dar cnad voi avea nevoie de foc, ei bine, am unprieten de nadejde. Poate ai vrea sa faci cunostinta cu el, ce parere ai? O intreb eu, in timp ce continuamsa framant aluatul pentru prajituri.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Nov 7 2014, 10:24 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero

- Sincer mie mi se pare la fel, răspunse și ridică din umeri. Se folosea de multe ori de magie pentru diverse alimente sau băuturi, asta pentru că era o fire foarte comodă.
    Își linse buzele care păstrau gustul dulce al ciocolății, apoi se uită ciudat la ea pentru că nu înțelegea prea bine la ce se referă.
    - Ce prieten ? întrebă, deși nu știa sigur dacă într-adevăr voia să știe răspunsul la întrebare.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Nov 7 2014, 10:31 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Deschid fereastra si fluier lung. Apoi aparuse un dragon mic de dimensiunle unui vultur dar care totusi avea puterea de a scuipa foc .
-Nu te teme, nu iti va face nici un rau. Nu mananca carne de om. In general e ierbivor, obisnuit cu un meniu vegetarian. Totusi ii plac fructele prajite. Oricum e bine dresat si nu va incerca sa te prajeasca. Ii spun eu.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Nov 7 2014, 10:46 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero

- Știu și eu ce înseamnă ierbivor, zise și apoi întinse brațul în aer cu palma deschisă și dragonul zbură prin încăpere, așezându-se în palma ei, iar Vero zâmbi. Am mai văzut un dragon până acum, dar nu a fost tocmai plăcut, își aminti, căci avea o groază de amintiri pline de pericol, poate pur și simplu era ghinionistă sau poate și-o căuta ea cu lumânarea, dar nu părea să fie asta cum era o fire liniștită.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Nov 7 2014, 10:57 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Ha ha ha. La fel ca un porumbel. Eh in palma mea aterizeaza si soimi, si vulturi, o data o lebada a venit la mine. Si nu stiu sunt ca un magnet pentru pasari. Ii fac semn apoi dragonului care veni dupa mine pana la semineu. Pun acolo gratarul si tava cu prajituri. si dragonul se baga sub gratar. Si dupa ce se aseza cu burta in sus incepu sa sufle foc. si sa intretina focul.
-Si uite asa se face un foc ecologic. Spun eu razand.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Nov 7 2014, 11:14 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero

Vero doar zâmbi slab, nu era o persoană prea extrovertită și fiind rusoaică era destul de rece și greu de amuzat. Își termină cana de ciocolată și se ridică, se duse la chiuvetă și o spălă, punând apoi unde erau și restul, aranjându-și părul cu atenție.
    - Sunteți profesoară ? întrebă, pentru că nu părea să fie vreo elevă de vârsta ei, și ea încă nu fusese pe la toate cursurile să cunoască profesorii.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Nov 7 2014, 11:20 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Intradevar. Sunt profesoara de Farmece. Ah si referitor laasta, ar trebui sa iti aat ceva. Spun eu luandu-mi agheta si tintind floarea de pe fereastra, care fusese cuprinsa de niste stelute ce apoi se risipira, dar aparent nuse intampla nimic. Dar apoi agit bagheta in aer si se auzio muzicasimfoicacade nicaieri si floarea din ghiveci incepu sa danseze pe muzica.
-Vezi? Am vrajit floarea intr-o floare dansatoare. Din pacate asta nu stiu daca e in programa ca sa va pot invata.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Nov 8 2014, 01:04 AM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero

- Credeam că programa o stabilește fiecare profesor în parte... murmură și își strânse genunchii la piept, privind apoi pe geam la felul cum fulguia și viscolea afară.
    Ar fi vrut să iasă în frigul acela și să se tăvălească de nebună prin neaua moale, dar ar fi răcit sigur la cât de predispusă era ea la răceli, nu avea un sistem imunitar care să țină prea mult cu ea, niciodată nu pricepuse de ce, în special că se născuse în una din cele mai friguroase țări.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Nov 8 2014, 07:48 AM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Eu sunt o profesoara noua. Iar ei bine avand in vedere ca sunt zana, conducerea scolii nu cred ca mi-ar lasa mana libera. Dar o sa ma mai interesez pana saptamana vitoare cand va trebi sa deschidem cursul. Totusi prespun ca ceea ce nu va intra in programa v-as putea invata in niste lectii prvate. De exemplu o vraja preferata a mea sunt vrejurile. Sunt destul de utile contra inamicilor. Cand esti urmarit de un inamic, poti face sa creasca un vrej dintr-o floare, in spatele tau si sa il prinda si sa il incatuseze pe inamicul care te urmareste astfel sa iti confere tie un mare avantaj in lupta. Uite o alta vraja ce se incadreazala categoria farmece ar putea fi vrajirea unui tablou in tablou fantoma. Spun eu atintind bagheta spre un tablou. Imaginile din tablu incepand sa se miste si sa sperie de parca ar fi fantome. Totusi incuiatii sunt cei mai pedispusi sa se sperie de la asa ceva. Pe cand vrajitorii nu prea, de aceea, aceasta vraja e bun de folosit cand vrei sa scapi de niste incuiati din preajma ta. Pe mine una, aceste 2 vraji pe care vi le-am aratat, m-au scos din multe incurcaturi.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Nov 8 2014, 02:28 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero

Vero știa deja acele vrăji și defapt multe altele care trebuia să le învețe la școală. Avusese o viață grea și trebuise mereu să știe cum să se apere, dar și cum să atace fără milă dacă voia să supraviețuiască. Nu era însă ceva ce voia să se știe.
    - Drăguț, fu tot ce comentă, zâmbind slab. Deși.. oricum nu cred că directoarea Serena nu ar fi de acord să ne învățați ceva înafara programei atâta timp cât e folositor, își dădu ea cu părerea și ridică după aceea din umeri.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Nov 8 2014, 07:18 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Inteleg. Si eu sper sa fie de acord. Apropo dupa parerea dumneavoastra, domnisoara, Hogwarts, arata mai bine cand era director Dumbledore sau arata mai bine acum cu noua directoare? O intreb eu. Dupa ce pusesem prajitura la cuptorul improvizat din semineu si dragonul meu ma asez la masa si imi rotesc baghea si apau in aer o ceascade ceai fierbinte si un platou de fursecuri.
-Domnisoara, serviti cateva fursecuri? O invit eu.
PM
^
Veronika Y. Dombrovsky
 Posted: Dec 4 2014, 03:21 PM
Veronika Y. Dombrovsky
17
she / her / hers
Viperini
" />
1567
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Kendall Jenner
Vero

- Nu cred că școala arată într-un fel anume datorită directorilor care se tot schimbă, ci în funcție de locuitorii ei și Hogwarts va fi mreu un loc special.
    Se ridică din colțul ei și luă un fursec, mușcând finuț din el. Era mult mai gustos decât se așteptase, dar până la urma ea era înnebunită după dulciuri, nu ar fi trebuit să se mire.
    - Puteți să-mi spuneți Vero.
    Nu-i plăcea numele ei întreg.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Selene Wagner
 Posted: Jan 1 2015, 01:50 PM
Selene Wagner
26
N/A
Profesors
" />
237
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Angelina Jolie
Sel
/ - PM - Offline

-Parerea mea este ca in parte aveti dreptate, dar in parte cred ca am si eu dreptate, fiindca unii directori sunt mai severi altii mai indulgenti si nu prea imi plac directorii prea indulgenti mai ales cei care sunt indulgenti cu elevi cam bataus si nazdravani. E adevarat ca desi se ntampla ca viperinii sa fie cei mai rai, nu putem generaliza aceasta chestie. la fel cum si la alte case sunt elevi predispusi sa se ia la bataie. Dupa parerea mea, daca cineva e prins ca se bate, ar trebui sa fie liber sa isi caute sa studieze in alta parte.
Chiar as fi fericita sa apuc sa vad ziua in care majoritatea elevilor fie chiar si viperini se inteleg ca la carte.
Spun eu in timp ce puneam pe foc de un ceai.
-Serviti si putin ceai? O intreb eu.
PM
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Pages: (4) 1 2 3 ... Last »
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP