darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Pages: (2) 1 2  ( Go to first unread post )
Add Reply
New Topic
New Poll

News
Rogue.
 Posted: Jul 5 2013, 03:54 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s

Aici vom anunta "noutatile" de pe forum.

~ deocamdata am pus niste jocuri noi siii am dat drumul la votare la OTM.

~ de asemenea s-a dat drumul la slujbe la minister.

~ Anto (Whispyy) este noul moderator intrucat m-a ajutat cu diverse lucruri. http://i974.photobucket.com/albums/ae229/roofweb/tumblr_inline_mod0n9ma7Y1qz4rgp_zpsfa399b5a.gif have fun, guys. http://i445.photobucket.com/albums/qq173/Dark_Angel_87/YoYoCiCi50.gif

--------------------
user posted imageuser posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Aug 2 2013, 05:40 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
1. Am bagat nou o sectiune de "Past Present Future " si noi locatii. .

2.In cazul in care nu s-a observat, din nou am schimbat compozitia staffului. Admini : me, Alle, Anto, Bets & moderator : andreea..

.

3.Am facut o sectiune numita "albume" => click Nu e obligatoriu sa le pune cu coduri sau ceva, fiecare are liber sa puna cum doreste pozele (pot sa fie si sub forma de instagram daca vrei coduri neaparat). Si da, puteti lasa si comentarii. nu exista limita cat sa postati acolo, pentru ca am incredere ca nu veti face 100 pagini.

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Sep 11 2013, 02:45 AM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
1. Am scos parolele de la turnuri si camere pentru ca nu prea se posteaza acolo, dar sa nu va prind ca faceti topicuri aiurea, gen cu un cercetas la camera astropuilor, caci va anunt de acum ca vor fi sterse.

2. Am dat drumul la o noua editie OTM, v-as ruga sa votati si va multumesc anticipat.

Am bagat, pe langa RPG-ul mare HP si altele mici, si anume :

~ Gossip Girl

~ Twilight

~ X-Men

~ Perfect Chemestry

Pentru mai multa diversitate si de ce nu distractie. Va asteptam si pe acolo sa va luati personaje care sunt pe gustul vostru. wink.gif

Pentru orice nelamurire, ma gasiti prin PM..

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Oct 4 2013, 12:53 AM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
1.Dupa cum toata lumea a observat am schimbat tema. sus, banerul poate fi schimbat acolo la cele 4 patratele. la al doilea regasiti updated, plotul siiii castigatorii otm mai nou (din pacate in acest format nu ne permitem si poze...). in a 3a linkuri utile si in ultimul membrii staffului.

2. O alta noutate e ca, nereusind sa ii dam de cap eu cu Alle cu awards-urile am decis sa premiem castigatorii OTM cu puncte reputatie. 10 puncte / titlu castigat. wink.gif

3. Am reparat si profilele (defapt Alle mai exact, claps for her), dar pentru a le avea din nou complete trebuie sa vi le editati (la profile info).

si cam ataat deoccamdata. vom revenii curand, sper.... http://i445.photobucket.com/albums/qq173/Dark_Angel_87/YoYoCiCi50.gif

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Oct 19 2013, 05:36 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
1. In primul rand va anunt ca am facut din nou curatenie pe forum si topicurile vechi au fost inchise, punctele adaugate la casa and so on... tot cu aceasta ocazie va anunt ca galeonii de acum nu vor mai fi in profil puse, ci in conturi bancare pe care le cream noi membrii. mai nou puteti folosii galeonii castigati pentru a achizitiona ceva din magazine. click

2. In topicul de "how to do " v-am spus cum faceti pt sectiunea achizitii. acum despre cumparat in general nu e greu deloc, trebuie doar sa completati chestionarul de l-am pus in fiecare topic de magazin. deocamdata sunt doar 3 magazine, dar voi adauga pe parcurs si altele.

3.Si tot o noutate... acum am sa ma apuc sa refac regulamentul. voi arhiva primul regulament si cel de "new rules" si voi reinnoi totul, am rugamintea sa il cititi pe cel nou si sa il respectati.

XOXO

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Dec 17 2013, 01:53 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
1.Bun so...am inchis 2 evenimente, cel cu nunta, fiindca in mod evident s-a terminat, si cel de Haloween pentru ca nu prea se inghesuia nimeni sa mai posteze. In schimb am deschis unul nou, de Craciun: click.Am precizat inca din primul post ca Serena a invitat si adulti asadar putetti sa veniti cu absolut oricate personaje vreti din orice grup smile.gif Nu am mai pus cadourile din primul post le voi pune cand voi vedea cate si ce persoane vin ^^.

Alte noutati ar fi caaa putin cu intarziere am dat drumul la votul de la OTM si am dat drumul si la 2 concursuri cu tematica sarbatorilor Miss Craciunita si Mister Craciun, c'mon guys, please vote. http://fairy-fic.myforum.ro/images/smiles/msp_wiggle.gif

Si o ultima noutate m-am calm balacarit eu si mi-a luat mult timp, imi cer scuze sunt o inapta http://fairy-fic.myforum.ro/images/smiles/hmm.gif dar am reusit pana la urma si la Face-Claim fiecare fc duce catre profilul personajului acelui fc. <3

Stati pe aproape ca voi mai veni cu noutati atunci cand voi avea idei ! laugh.gif

Kisses,

Anne <3

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Dec 28 2013, 09:17 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
In cazul in care nu era evident, din lipsa de activitate vom inchide rp-ul mic 'War of thrones'. Deocamdata nu vom deschide altul nou, insa e posibil sa revenim cu unul dupa sarbatori. Kisses. happy.gif

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Mar 13 2014, 12:54 AM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
1. După cum probabil ați văzut deja am schimbat tema *Alle s-a ocupat de asta, claps for her* cu una nouă *eu m-a ocupat de bannerul de sus și de imaginile care mișcă prin el : )) *. Sperăm că va place noul look ca să zic așa.

2. Tocmai am descoperit că merge secțiunea de awards așa că toți câștigătorii de la OTM de la prima ediție până cea din prezent le-au primit de la mine din panou. De acum înainte de fiecare dată când veți da pe profilul unui personaj veți vedea și premiile lui.

3. Cum eu și Bets la un moment dat vom fi în sesiune, ori parțiale sau oricum treabă multă la facultate Anto a revenit în funcția de admin :3 deci dacă veți avea probleme sau ceva și nu vom fi eu si Betty prin preajmă puteți apela la ele.

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Sep 8 2014, 03:36 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s
Nu știut cât de dor v-a fost de mine în secțiunea asta, probabil oricum mai nimeni nu citește ce scriu eu pe aici, dar eh. Trebuie să-mi fac datoria, nu ? Din cauză că rpurile mici chiar nu merg, deși le-am schimbat și am încercat să vin cu altele noi sperând că vor prinde după ce m-am consulatat cu fetele am hotărât să renunțăm de tot la ele, căci nu are rost să le ținem degeaba. Conturile de la acestea sunt băgate acum la inactives, dacă vreți să vă faceți personaje la rpul mare mă găsiți prin pm. De asemenea în seara asta voi da drumul la un activity check, nu am mai făcut de mult unul că am zis că e vară și toată lumea pleacă în vacanță, dar trebuie făcută totuși o curățenie în fc și md. Kisses.

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Sep 16 2014, 06:42 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s

Hereee we go again.

~ Pentru început îmi pare rău că a durat atât, dar am încheiat în sfârșit OTY-ul și toată lumea câștigătoare are scris la semnătură titlu căștigat. Le vom lăsa o lună, 2, căci vom fi în pauză cu OTM-ul, pentru că nu e așa mare activitate și nu are rost să-l deschidem. Și tot legat de concursuri este deschis de mult concurs pentru Șefii de casă, așa că vă așteptăm să vă înscrieți !

~ Am făcut niște ordine pe forum ... am actualizat cu schimbări de fc și personajele la care s-a renunțat și acum md-ul și fc-ul sunt în regulă (după 2-3 persoane care încă nu au postat încă la activity încă mai aștept, dar după ce se termină luna dacă e nevoie mai fac odată curat acolo. De asemenea topicurile făcute cu personaje la care s-a renunțat și sunt făcute sau nu conturi peste le-am trimis la arhivă, căci e ciudat să vezi în topic scris ca o tipă și pe contul acela să fie acum un băiat - de ex.

~ M-am consultat cu fetele și am renunțat de tot la rpg-urile mici ,nu era deloc activitate indiferent că le schimbasem temele și nu avea rost să le ținem degeaba. this is all, sayonara http://i445.photobucket.com/albums/qq173/Dark_Angel_87/YoYoCiCi50.gif

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Sep 25 2014, 06:09 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

r
u
l
e
s

Me again, here, alone, că probabil nimeni nu citește =))

~ Am încheiat activity check-ul, din păcate am rămas foarte puțini, dar asta este, nu poți obliga pe nimeni să rămână, nee? Am zis să vă anunț că multe personaje au fost scoase și sunt la inactive și dacă vreți să vă faceți un personaj nou ar fi mai bine să contactați un admin și să luați din conturile lasate baltă, să le schimbați numele cum vreți voi, grupul și etc. Atât de data asta, pupici.

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Better call Anto!
 Posted: Jan 30 2015, 09:46 PM
Better call Anto!
19
N/A
Members
" />
735
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
N/A
Anto
19 - pm - Offline

Dupa cum s-a si observat, pe forum avem un nou topic, intitulat "Tamily Trees" si pe care il puteti gasi >>AICI<<.
Va anunt de pe acum ca nu sunt trecute si familiile cu un singur copil, desi si acestea sunt considerate a fi familii, nu prea si-ar avea rostul sa ii trecem din moment ce nu prea are relatii (regula nu se aplica in cazul exista si parintii si alte rude, sub forma de personaje.
Nu cred ca lista este completa deoarece nu cunosc toate familiile de pe forum, dar in cazul in care am omis pe cineva, nu ezitati sa postati direct in topicul respecti cu personajul lipsa sau familia lipsa. Promit ca o sa il editez imediat ce vad postul respectiv.
Pentru alte nelamururi, trimite-ti-mi un pm smile.gif.
PMGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Feb 12 2015, 11:55 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

Attention Please !

Hei, guys.
In ideea de a postat cu totii, fiindca pana la urma suntem o comunitate, m-am gandit ca ar trebui sa avem niste topicuri publice la modul locatii unde poate posta absolut toata lumea, chiar si 10 personaje deodata. Asta ca sa mai diversificam rpg-ul si sa ne cunoastem mai bine intre noi. In aceste topicuri publice nu e valabila regula cu 80-90 de cuvinte, dar as vrea sa nu abuzati si sa vad doar posturi de 3 cuvinte... deocamdata am deschis cateva, vor urma mai multe, have fun!
(Sala de lectura - Biblioteca, Cabinet de psihilogie si Cancelarie - offices si Camere de zi la astropufi, cercetasi, ods si viperini).

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: Mar 28 2015, 02:50 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

Ultimele stiri, pam pam

Tema noua, copii! Ceea ce inseamna ca trebuie sa umblati putin la profile ca sa arate bine. Giff-ul de la profile pic nu mai e de genul icon gif, ci e mai mare. Iar avatarul trebuie sa aiba dimensiunea 275x400 ca sa se vada bine.
Am reorganizat putin categoriile, nu sunt mari diferente. Am scos mai multe subcategorii care mi s-au parut mie inutile de la Minister si Sf Mungo si de la resindences. Nu va faceti griji insa! Toate topicurile au ramas, doar ca au fost mutate.
Am renuntat la categoria anime, fiindca statea pe acolo degeaba... nu posta nimeni, asa ca nu avea rost.
S-a dat drumul la vestitul razboi Michael vs Steffen, alaturi de acolitii si spioni lor, *hihi am pus si un banner sugestiv * exista o categorie intreaga la events numita THIS IS SPARTA. Oricine vrea sa se implice si sa afle mai multe imi poate da PM si vorbim.
Am deschis - de mult timp chiar - editatia OTM februarie, va mai las ceva timp sa votati daca doriti si aveti timp.

Cam atat deocamdata, salutari http://fairy-fic.myforum.ro/images/smiles/msp_wiggle.gif

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Rogue.
 Posted: May 6 2015, 10:38 PM
Rogue.
21
she / her / hers
Admin
" />
2871
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Maria Ioana
Anne
21 - pm - Offline

Soooo...
Mi-am zis că personal nu am reușit să mă țin de regula cu schimbatul fc-ului la un personaj de maxim 3 ori, așa că am să scot această restricție oficial pentru toată lumea...aveți voie să vă schimbați fc-ul și numele personajului și tot ce vreți de câte ori vreți, doar să ne anunțați ca să facem schimbările în fc și md, tnx.
Anne here http://fairy-fic.myforum.ro/images/smiles/msp_wiggle.gif

--------------------
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Pages: (2) 1 2 
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP