darkest whisper
Bun venit pe DarkestWhispers, un forum RPG real și fantastic, cu tematică HP ,dar cu o viziune nouă și îndepărtată de cărți și de filme. Crează-ți personaje și vino să te distrezi alături de noi! Pentru orice problemă nu ezitați să contactați staff-ul.
UPDATE 01 Deocamdată singura ”noutate” este noul skin, căci după cum se vede forumul nu este foarte activ. Acest skin plănuiesc oricum să-l țin până la sfârșitul verii, întrucât voi fi ocupată și nu voi mai avea timp să-l schimb așa des.
GUIDELINES
MEMBER GROUPS
APPLICATION
FACE CLAIM
MEMBER DIRECTORY
CHARACTER REQUESTS
ADVERTISING
SITE CREDITS

Pages: (2) 1 2  ( Go to first unread post )
Add Reply
New Topic
New Poll

We are not nerdish, we are curious, privat
Kathleen DuVall
 Posted: Jan 2 2015, 11:46 AM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

Intotdeauna fusese curioasa cu privire la ceea ce se ascundea in sectorul interzis si daca in trecut nu ar fi intrat acolo pentru nimic in lume, de data asta, Kathleen nu era sigura de data asta.
Jer… nu cred ca e o idee buna sa intram acolo. E sectorul interzis pana la urma… ii spuse ea, muscandu-si buza de jos si indreptandu-si privirea spre el, dar pregatindu-si bagheta pentru orice eventualitate.
Kath nu era deloc genul care sa incalce regulile, sic and o face avea un sentiment foarte aiurea pentru ceea ce facuse si regret. Intotdeauna fusese o eleva model care respecta regulile, iar profesorii ii placeau de ea pentru asta.
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Jul 28 2015, 11:30 AM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer
21 - anne.marie6027 - Offline

Hm, sincer să fie nici lui nu i se părea cea mai strălucită idee. Dar ei deja erau acolo, deci de ce să dea înapoi?
O privi încurajator și îi strânse mâna, trăgând-o printre rafturi. Nici nu căutau ceva anume, sau cel puțin... ah, da, era ceva, dar îi era frică să-i spună lui Kath. Îi apăruseră niște tatuaje ciudate pe antebraț și ce era și mai ciudat era că numai el le vedea, căci când o pusese pe Sel să le studieze îi spusese că ea nu le vede.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Jul 28 2015, 03:44 PM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

Hai sa o facem, se incuraja Kat imediat, tragandu-l dupa ea in sectorul interzis.Nu putea numele de "interzis" doar de dragul de a o face sau pentru a parea mai interesant, ci pentru ca in spatele acelor usi se afla ceva ce elevii nu ar fi fi trebuit in nod normal sa stie. Iar asta era si mai frustant cand stiai ca o astfel de biblioteca sa afla in perimetrul scolii.
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Jul 28 2015, 03:52 PM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer

- Mhmmm, bda, aprobă, văzând-o așa de entuziasmată brusc încât acest lucru îl făcea destul de confuz.
Se pierdu împreună cu ea prin aceea mare bibliotecă, sau mai bine zis sector, care părea mai degrabă un labirint...
El se opri în dreptul unor cărți mai vechi, căutând ceva despre diverse semnificații și își luă ce i se păru lui de ajutor și începu să le răsfoiască apoi cu o disperare atipică.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Jul 28 2015, 04:28 PM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

Kat nu era deloc entuziasmata. ba din contra era destul de speriata si nici nu se gandea cum naiba o sa iasa de acolo daca sunt prinsi. Incerca totusi sa ascunda asta in spatele ecelui entuziasm fals.
Ce ai gasit? il intreba curioasa, oprindu-se la un moment dat din mers si uitandu-se si ea pe rafturi, dar fara sa traga de vreo carte ca sa o deschida.
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Jul 28 2015, 04:35 PM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer

- Nu prea multe, dar... mi-au apărut niște tatuaje ciudate pe mâini, pe care aparent nimeni nu le vede... poate găsesc ceva despre ele pe aici...
Se hotărî că nu are de ce să îi ascundă asta, deși adevărul era că devenea înspăimântat de semnificația lor. Nu se spune degaba că cel mai mult te sperie ceea ce defapt nu cunoști.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Jul 28 2015, 05:01 PM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

What? facu Kat uimita. Puse cartea inapoi pe raft si veni langa el. Ce tatuaje? De ce nu mi-ai spus mai devreme? Ai fost la spital? Te-a vazut vreun doctor? Dar directorii? Ei stiu de asta? il asalta imediat cu multe intrebari, cum de altfel era si felul ei de a fi. Daca nu putea zeci de intrebari pe secunda, nu se simtea bine in pielea ei, ceea ce nu putea sa spuna ca eraun lucru tocmai bun: curiozitatea.
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Jul 29 2015, 11:45 AM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer

Tresării, nu se aștepta neapărat la o reacție de genul acesta. Inspiră adânc și își frecă fruntea cu podul palmei.
- Uh, nu... nu știe nimic, decât Selena, dar nu prea a avut cu ce să mă ajute. Și nu mă doare nimic, de ce să mă duc la doctor ? Cu atât mai puțin la directori, nu le vede nimeni decât eu, toți vor credea că sunt nebun...
Scutură din cap și deschise iar una din cărți, căutând orbește acolo,deși se simțea ca într-o groapă fără fund.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Jul 30 2015, 04:16 PM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

Jer, fii serios. nu poate fi chiar atat de rau pe cat pare, ii spuse Kat, umezindu-si usor buzele in cautarea celorlalte cuvinte. Esti sigur ca sunt acolo? Poate cineva ti-a jucat o farsa si au fost... stii tu, tatuaje din alea temporare care dupa vreo doua ore dispar de la sine, propuse ea. Nu il credea nebun, ba din contra, incerca sa il ajute. Problema era ca nu prea putea sa isi dea seama cuma nume trebuie sa facaa sta.
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Jul 30 2015, 04:21 PM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer

- Nu sunt temporare ! apăsă el cuvintele, întărind ideea, apoi își frecă ușor fruntea, privind-o apoi cu părere de rău. Scuze, nu e vina ta. Doar că le văd și acum și de când au apărut, mă simt mai... puternic, ceea ce e ciudat, niciodată nu am avut un trup prea atletic față de tot ce e recent acum...
Oftă,începuse să se simtă al naibii de frustrat.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Dec 4 2015, 04:32 PM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

isii musca usor buza de jos.
Ai fost in Aripa spitalului? Ti-a spus ceva doctorul? Poate ca e ceva bine. Ce ai facut inainte sa iti apara tatuajul ala? intreba curioasa relaxandu-si totodata umerii. Incerca sa gandeasca optimist si sa isi tot spuna ca nu avea de ce sa isi faca griji, dar pana la urma nici ea nu stia foarte bine cauza pentru care lui Jeremy ii aparusera peste noapte tatuaje pe braje.
Vrei sa mai cautam prin carti? Poate gasim o explicatie sau ceva, propuse ea.
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Dec 5 2015, 10:14 PM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer

Se așeză pe scaun cu capul în mâini, derutat. Nu i se întâmplase niciodată așa... și se simțea prost pentru ce făcuse, fix din greșeală.
    - Mama... mi-a pus o doză foarte mare de verbină în ceai, îi explică și se uită foarte serios la ea. O doză letală și un vampir m-a mușcat și... a murit. De atunci mi-au apărut prostiile astea.
    Nu credea că există vreo explicație logică pentru asta că nu citise vreodată despre hunteri.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Jan 2 2016, 03:36 PM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

Kath se incrunta usor, privindu-l curioasa.
Verbina? repeta ea facand vrei doi pasi catre dansul. Si ce s-a intamllat dupa? Nu te-ai simtit bine? Daca isi putea aminti ea bine, verbina era daunatoare vampirilor, dar nu si pentru om. In cantitate mare insa, nu era sigura ce se intampla. Faci vreo cativa pasi catre un raft, cautand o carte si o gasi.
Am vazut odata ceva scris in cartea asta ceva despre verbina. Nu am acordat ins atentie.... spuse, rasfoind-o
PM
^
Jeremy J. Gilbert
 Posted: Jan 4 2016, 03:28 PM
Jeremy J. Gilbert
17
he / his / his
Astropufi
" />
221
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Steven R. McQueen
Jer

”Eu nu m-am simțit nicicum... el a murit imediat.”
Nu putea însă să își dea seama care era legătura dintre moartea unui vampir și tatuajele sale. Nu citise vreodată ceva de vânători de vampiri și nici prin cap nu-i trecea că el ar putea fi unul.
El era doar un fotograf mediocru, cu vise restrânse și o viață monotonă, nu putea să se gândească cât de la 180 de grade avea să i se schimbe viață când înțelegea ce se petrece defapt.

--------------------
user posted image
PMWebsiteGTalkAIMYIMMSN
^
Kathleen DuVall
 Posted: Jan 26 2016, 09:55 AM
Kathleen DuVall
17
she // hers
Cercetasi
" />
48
SHIPPER
REQUEST
TRACKER
DEVELOPMENT
Malese Jow
Kath
19 - pm - Offline

Ceva ceva in capul tinerei incepea sa se lege. Incepea sa prinda contur tot mai mult, dar simtea ca mai e ceva ce nu stie si parca se izbea de un zid de fiecare data cand vroia sa ajunga la acel ceva.
"Jer, stai, stai, stai!" facu ea, incepand sa rasfoiasca acele carti in cautarea raspunsului. Il vazuse acolo, putea sa fie sigura de asta.
"Ah, da, uite!" spuse ea victorioasa, intinzandu-i cartea si aratandu-i un paragraf destul de mare in care se vorbea despre exact ceea ce i se intamplase lui.
"Esti un vanator de vampiri, Jer! Si de fiecare data cand o sa omori unul, o sa iti mai apara un tatuaj," spuse ea dupa ce ii lasa ragaz sa citeasca.
PM
^
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic Options
Pages: (2) 1 2 
Add Reply
New Topic
New Poll

SKINNED BY Vanessa of SHINE and CAUTION
GO TO TOP